دلیل تأکید عدم استفاده از فرمالین در فرمولاسیون مایع ظرفشویی این است که استفاده نامتعارف و کنترل نشده از فرمالین موجب ایجاد عارضه و آسیبهای پوستی در بدن انسان میگردد و توصیهشده که از مواد جایگزین دیگری که از طرف شرکتهای معتبر همچون شیمی آسیا گستر به شما معرفی میگردد استفاده نمایید. برای نمونه میتوان به این مثال اشاره نمود که از سود سوزآور میتوان بجای اسید سولفوریک استفاده نمود اما به دلیل آنکه از محافظت خوبی برخوردار نیست موجب آسیب رساندن و حساسیتها و ناراحتیهای زیادی بر روی پوستی میگردد. دلیل استفاده از این ماده نیز قیمت ارزان فرمالین است که لازم به ذکر است، اگر در استفاده از فرمالین مقدار متعارف را رعایت کرد، مایع ظرفشویی مشکل خاصی ندارد و باعث آسیبهای پوستی نمیگردد؛ اما در صورت استفاده غیرمجاز و بیشتر از حد استاندارد، موجب بروز بیماریهای پوستی برای مصرفکنندگان میگردد. به دلیل وزن ملکولی کمتر و فعال بودن ملکول های آن نمیتوان از هر نوع الکلی استفاده کرد تا از حساسیتهای شدید پوستی جلوگیری نمود. استفاده از فرمالین در فرمولاسیون مایع ظرفشویی در دنیای امروز دیگر منسوخشده است و مواد بهتری جایگزین این ماده شده است، اما همچنان در برخی از واحدهای تولیدی مایع ظرفشویی دیده میشود که از فرمالین در تولیدات خود استفاده میکنند.

لذا با خرید اسانس خوراکی مایع می توانید از کاربردهای متنوع آن بهره مند شوید. این امر نه تنها بلافاصله درد را تسکین می دهد، بلکه به بهبودی دست بدون هیچ گونه عفونت یا زخم نیز کمک می کند. علت این کار این است که متوجه شویم، گذشت زمان چه تأثیراتی بر روی کیفیت نمونهها دارد و همچنین دلیل تأکید نمونهگیری و آزمودن فرمولاسیون در مقادیر کم و انجام آن در مراحل مختلف بهاینعلت است که در صورت بروز خطای انسانی در ترکیبات موادهای اولیه برای ساخت محصول برای اولین بار و نیز درست نبودن فرمول سرمایه زیادی جهت خرید مواد اولیه هدر نرود و نیز علت انجام آزمون فرمولاسیون در مراحل مختلف و نمونهگیریهای مختلف تنها از طریقه کموزیاد کردن مقادیر مواد اولیه این است که محصول باب میل خود را چه از نظر کیفیت و چه از نظر صرفه اقتصادی از بین نمونههای مختلف انجامگرفته انتخاب کرده و این فرمولاسیون راهی خط تولید گردد. دارچین سرشار از مواد معدنی مانند: کلسیم و آهن و همچنین دارای مقدار مناسبی فیبر است.

گیاه درخت چای ( تی تری) بدون عوارض ترین پاک کننده ، ضد عفونی کننده، از بین برنده قارچ و التهابات پوستی است. تری اتانول آمید یا دی اتانول آمید ازجمله این مواد الکلی به خصوص است که در تولید مایع ظرفشویی استفاده میگردد. اما تا حد امکان نباید از فرمالین در مایع ظرفشویی استفاده نمود و طبق تحقیقات بهعملآمده، استفاده بیش از ۳ درصد از فرمالین در تولید مایع ظرفشویی باعث بروز حساسیتهای پوستی میگردد. اما ذکر این نکته واجب است که بهترین و کارآمدترین فرمول مایع ظرفشویی و فرمول مایع دستشویی، فرمولی و روش تولیدی است که علاوه بر کیفیت بالا و بهروز بودن فرمولاسیون، مواد مضره مانند فرمالین را در فرمولاسیون ارائهشده یا حذف کنند و مواد مناسبی جایگزین آن کنند که استفاده از آنها نهتنها دیگر آن مضرات قبل را نداشته بلکه باعث بهبود کیفیت در ساخت مایع ظرفشویی میگردد و یا مقدار و اندازه فرمالین را تحت کنترل قرار دهند تا از حد مجاز خارج نشود و باعث مشکلات پوستی برای مصرفکننده گردد. مکملهای غذایی از جمله مولتیویتامینها از محصولات مهم و پرکاربرد در حوزه سلامت هستند که خود همین مکملها، طبقهبندیها و زیرمجوعههای خاص خودشان را دارند وهر کدام قوانین رگولاتوری خودشان را دارند که سازمانهای اجرایی درجه اول سازمان ایمنی غذایی اروپا و سازمان غذا و داروی آمریکا میباشد که بر سازمانهای ذیربط نظارت دارند تا از هر تکنولوژیای که در فرمولاسیونشان استفاده میشوند، اطمینا حاصل کنند و از نظر ایمنی و کارایی بسنجند.

بخوانید:

https://irchem.ir/formulation/car-products/